Časté dotazy

Jak připravit fotografie pro kalendáře

Podle počtu potřebných fotografií, připravte fotografie dle následujícího postupu

  1. fotografie musí být očíslované podle daného týdne, či měsíce (čísly 001, 002 atd.). Pokud mají přijít na jednu stranu dvě fotografie, číslujte soubory 010, 011, 020, 021, 030, 031 atd.

  2. Při výběru fotografií pro stolní kalendáře myslete na to, že poměr rámečků je například 13:11,5, dle vybrané šablony, ale poměr vašich fotografií bude 4:3, nebo 3:2 (tj. dojde k výřezu fotografie tak, aby se rámeček vyplnil).

  3. Můžete si vybrat možnost umístění fotografie - výřez, či bílé okraje.

  4. berte také v úvahu, že velikost fotografií v kB výrazně ovlivní výslednou kvalitu tisku. Fotografie s nízkou kvalitou budou vypadat rozmazaně nebo zubatě bez přechodů a stínů.

  5. poměr stran

     

Jak připravit popisky ke kalendářům

Popisky napište ve Wordu, nebo v Excelu. Každá popiska bude na samostatném řádku v pořadí, které si přejete mít v kalendáři. Délku popisek zjistíte u každé šablony, která umožňuje jejich vkládání. Nejlepší způsob pro změření, kolik má popiska znaků, je funkce v Excelu délka(buňka s popiskou), např. =délka(B1), ukáže délku popisky v buňce B1

Jak dodat logo k potisku kalendáře a diáře

Grafickou podobu loga nám můžete buď dodat (v tiskovém PDF), nebo Vám ji vytvoříme. Logo nám dodejte stejným způsobem, jako fotografie, tedy e-mailem. Dále můžete fotky uložit po odeslání objednávky přes www.uschovna.cz.

Pokud budete mít vysoké zabezpečení počítače, lze fotografie odeslat přes email s uvedením čísla objednávky. Obvyklý limit SMTP (odesílacích serverů) pro email je 8 MB, proto se nemusí vždy fotografie odeslat, jelikož některé mají i více (20 až 40 MB)..

Jak si vybrat text k novoročenkám

Stáhněte si soubor se vzorníkem možných textů a řezů písma. Do poznámky k objednávce nám uveďte, o který text máte zájem (číslo textu) a jakým řezem písma (číslo fontu) chcete novoročenku vyrobit.